Duygu ve İhtiyaç Seti
Image-3-1024x594

Öğrenmede Katılım ve Barış Serisi’nin ilk ürünü olan bu set ile BBOM’un “Demokratik Yönetim” yaklaşımının tüm öğrenme ortamlarında yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı umuyoruz. BBOM Derneği’nin Demokratik Yönetim Çemberi tarafından hazırlanan bu set, 41 duygu ve 42 ihtiyaç kartının yanında, kartların kullanımına dair örnekler ve oyunlar içeren el kitapçığından oluşuyor. Kartların tasarımları, çocukların katkıları ve geribildirimleri ile tamamlandı.

BBOM Eğitim Modeli’nin 4 temel ekseninden biri olan Demokratik Yönetim ekseni, çocukların katılım hakkını öğrenme ortamlarında hayata geçirmeyi hedefler. Bu yaklaşımda öğrenme ortamındaki tüm bireylerin kendini ifade etmesine, birbirlerini dinlemesine ve anlamasına yol açmak, çocukların katılım hakkının hayata geçebilmesinin başlangıç noktasıdır. Bu setin çocukların önce kendileriyle daha sonra birbirleriyle bağlantı kurup duygu ve ihtiyaçlarını ifade edebilmelerinin önünü açacağını ve böylece katılım yolculuğunda güvenli bir başlangıç yapabilmelerini kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

Duygu ve İhtiyaç Seti ile sınıf, atölye ve evlerde çocuklarla ve çocuklar arasında katılımı sağlayacak güvenli zeminlerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Seti edinmek için tıklayın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter