Duygu ve İhtiyaç Seti

Hazırlayan

Tasarım

Türü

Satış ve bilgi için

: Demokratik Yönetim Çemberi

: Burcu Ceylan

: Kart

Good4Trust

Tüm BBOM Yayınlarını görmek için Good4Trust sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Açıklama:

Öğrenmede Katılım ve Barış Serisi’nin ilk ürünü olan bu set ile BBOM’un “Demokratik Yönetim” yaklaşımının tüm öğrenme ortamlarında yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı umuyoruz. BBOM Derneği’nin Demokratik Yönetim Çemberi tarafından hazırlanan bu set, 41 duygu ve 42 ihtiyaç kartının yanında, kartların kullanımına dair örnekler ve oyunlar içeren el kitapçığından oluşuyor. Kartların tasarımları, çocukların katkıları ve geribildirimleri ile tamamlandı.

BBOM Eğitim Modeli’nin 4 temel ekseninden biri olan Demokratik Yönetim ekseni, çocukların katılım hakkını öğrenme ortamlarında hayata geçirmeyi hedefler. Bu yaklaşımda öğrenme ortamındaki tüm bireylerin kendini ifade etmesine, birbirlerini dinlemesine ve anlamasına yol açmak, çocukların katılım hakkının hayata geçebilmesinin başlangıç noktasıdır. Bu setin çocukların önce kendileriyle daha sonra birbirleriyle bağlantı kurup duygu ve ihtiyaçlarını ifade edebilmelerinin önünü açacağını ve böylece katılım yolculuğunda güvenli bir başlangıç yapabilmelerini kolaylaştıracağını düşünüyoruz.

Duygu ve İhtiyaç Seti ile sınıf, atölye ve evlerde çocuklarla ve çocuklar arasında katılımı sağlayacak güvenli zeminlerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Duygu ve İhtiyaç Kartları ile ilgili öneri ve geri bildirimlerinizi e-posta yoluyla bize ulaştırabilirsiniz.

Duygu ve İhtiyaç Posterlerini indirmek için buraya tıklayın.

BBOM Yayınları'nın Diğer Ürünleri