Evde Ekolojik Duruş
evde_ekolojik_durus_toplu_post-1024x536

BBOM Derneği Ekoloji Çalışma grubu olarak COVID-19 ile ortaya çıkan sağlık krizinde doğa-insan ilişkisi üzerine düşünmeyi önemsiyoruz. Bu bağlamda doğa-insan ilişkisi ve ekolojik farkındalık konusunda derinleşmemize yardımcı olabilecek “Evdeki Ekolojik Duruş’ başlıklı haftalık paylaşım serisini hazırladık.

Bu paylaşımlar bazen bilgilendirici bir belgesel,bazen okunacak bir kaynak, bazen de evde yapılabilecek uygulamalar şeklinde olacak ve tüketim, üretim, beslenme, atıklar, hayvanlar, bitkiler gibi birçok farklı alana odaklanacak. Bu paylaşımlarla üzerinde yaşadığımız bu muazzam mavi gezegendeki gözden kaçırdığımız karmaşık bağlantılar ve hassas dengeler konusunda hem yetişkinlerin hem de çocukların farkındalığına katkıda bulunmayı umuyoruz.

Uygulama örneklerinizi ve geri bildirimlerinizi ekoloji@baskabirokulmumkun.net adresine yazabilir, #evdekiekoloji etiketiyle sosyal medya hesaplarınızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

10 hafta boyunca yapılan paylaşımları bir araya getirdiğimiz, serinin tüm başlıklarını içeren dokümana ulaşmak için buraya tıklayın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter