Evde Ekolojik Duruş
evde_ekolojik_durus_toplu_post-1024x536

BBOM Derneği Ekoloji Çalışma grubu olarak COVID-19 ile ortaya çıkan sağlık krizinde doğa-insan ilişkisi üzerine düşünmeyi önemsiyoruz. Bu bağlamda doğa-insan ilişkisi ve ekolojik farkındalık konusunda derinleşmemize yardımcı olabilecek “Evdeki Ekolojik Duruş” başlıklı haftalık paylaşım serisini hazırladık.

Evde Ekolojik Duruş serisi paylaşımları bazen bilgilendirici bir belgesel,bazen okunacak bir kaynak, bazen de evde yapılabilecek uygulamalar şeklinde olacak ve tüketim, üretim, beslenme, atıklar, hayvanlar, bitkiler gibi birçok farklı alana odaklanacak. Bu paylaşımlarla üzerinde yaşadığımız bu muazzam mavi gezegendeki gözden kaçırdığımız karmaşık bağlantılar ve hassas dengeler konusunda hem yetişkinlerin hem de çocukların farkındalığına katkıda bulunmayı umuyoruz.

Uygulama örneklerinizi ve geri bildirimlerinizi ekoloji@baskabirokulmumkun.net adresine yazabilir, #evdekiekoloji etiketiyle sosyal medya hesaplarınızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

10 hafta boyunca yapılan paylaşımları bir araya getirdiğimiz, serinin tüm başlıklarını içeren dokümana ulaşmak için buraya tıklayın.

 

Evde Ekolojik Duruş Serisi Başlıkları

  1. Doğayla Kurduğumuz İlişki
  2. Doğa Gözlemi Yapmanın Yolları
  3. Yaşam Döngüleri ve Canlılık
  4. Enerji Kullanımı
  5. Gıda ve Beslenme
  6. Bahçe, Bostan İşleri
  7. Günlük Yaşam: Üretim ve Tüketim Süreçleri
  8. “5D ile Harekete Geç” Geri Dönüşüm Öncesi Yollar
  9. Dünya Bize Ne Söylüyor? İklim Krizi
  10. Hayalini Kurduğumuz Dünyada Neler Var?
Facebook
Twitter