Ekoloji Takvimi 2020
2020 ekoloji takvimi 2020

Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nden yeni yıl armağanı: 2020 Ekoloji Takvimi ve Posteri!

Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nin önerdiği eğitim modelinde 4 temel eksenden biri olan ekolojiyi sınıflarımızda daha çok yaşatabilmek için Ekoloji Çemberi’nin geçtiğimiz yıl hazırlamış olduğu Ekoloji Takvimi’ni güncellenen ve yenilenen haliyle paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Ekoloji Takvimi’nden yararlanarak  sınıflarınızda ve okullarınızda geleneksel halk takviminden derlediğimiz doğa olayları ile dünya ve yaşamla ilgili belirli günler ve haftaları gün gün takip edebilirsiniz. Böylece ekolojik yaklaşımı eğitim süreçlerinize, yaşamınıza kendi doğallığında dahil edebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan Ekoloji Takvimi Posteri’ni A1 boyutunda bastırarak duvarınıza asabilir, takvimde görmüş olduğunuz olayları, kendi doğa gözlemlerinizle birlikte çocuklarla yıl boyu doldurabilirsiniz.

2020 Ekoloji Takvimi Posteri’ni indirmek için tıklayın.

2020 Ekoloji Takvimi rehberini indirmek için tıklayın.

BBOM Yayınları’ndan çıkan, aylık doğa olayları ile dünya ve yaşamla ilgili belirli günleri ve haftaları takip edebileceğiniz, çesitli atölye önerilerinin yer aldığı Ekoloji Takvimi El Kitabı ile bilgi edinmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Facebook
Twitter