Ekoloji Takvimi 2021
2021_ekoloji_takvimi_web

Ekoloji Takvimi 2021, BBOM Eğitim Modeli’nin Ekolojik Duruş eksenine dair araştırma ve geliştirme yapan Ekoloji Çemberi tarafından ekolojik yaklaşımı öğrenme süreçlerine ve yaşamımıza kendi doğallığında dahil edebilmemiz için hazırlandı. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Ekoloji Takvimi bu yıl bireysel olarak da takip edebileceğimiz şekilde tasarlandı.

Takvimin içeriğinde geleneksel halk takviminden derlenen doğa olaylarına, dünya ve yaşamla ilgili belirli günler ve haftalara yer veriliyor. Ayrıca günlük doğa gözlemlerini kaydedebileceğiniz, önerilen yönergelere göre etkinlikler yapabileceğiniz günlere ayrılmış boş sayfalar yer alıyor. 

Bu yıl evlerimizdeki pencerelerin doğayla buluştuğumuz yerlerden biri olmasıyla Ekoloji Takvimi’nin sayfaları da farklı pencerelere açılıyor. Ekoloji Çemberi, Ekoloji Takvimi aracılığıyla evimizden de olsa doğanın örüntülerini fark edebilmek için bizi düzenli bir şekilde çevremizi gözlemlemeye ve bu gözlemleri kaydetmeye davet ediyor. 

Buraya tıklayarak Ekoloji Takvimi 2021’i indirebilirsiniz.

Takvim sayfalarını A4 boyutunda çıktı alarak siz de kendi Ekoloji Takviminizi oluşturabilirsiniz. Günlük yaptığınız gözlemleri, fark ettiğiniz doğa olaylarını #ekolojitakvimi etiketiyle sosyal medyada paylaşabilirsiniz. 

Ekoloji Takvimi’yle birlikte doğayla bağınızın güçlendiği, pencerelerinizin renklendiği bir yıl geçirmenizi dileriz.

Facebook
Twitter