Sınıf Çemberi İlkokul Öğretmen Kılavuzu

Çocukların kendi görüşlerini ifade etmeleri, potansiyellerini hayata geçirebilmeleri için güvenli bir alanda desteklenmeleri, öğrenme ortamlarında çocuk katılımının hayata geçmesiyle mümkün olur. Öğrenme ortamlarında katılımı sağlamanın yöntemlerinden biri Sınıf Çemberi‘dir.

Sınıf Çemberi, sınıftaki tüm bireylerin bir arada, belirli bir düzen içinde oluşturduğu ifade ve öğrenme alanıdır. Öğretmen dahil sınıftaki herkesin sosyal duygusal öğrenmesini ve gelişimini destekler. Çocukların güçlenmesini ve sınıfın öğrenen bir topluluk hâline gelmesini sağlar.

Birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar öğretmenlerin Sınıf Çemberi’ni uygulayabilmelerini kolaylaştırmak niyetiyle Sınıf Çemberi İlkokul Öğretmen Kılavuzu web sitesini hazırladık.

Sınıf Çemberi İlkokul Öğretmen Kılavuzu’nu kullanarak sınıfınızda çember uygulamaları yapmak istiyorsanız Sınıf Çemberi e-posta bültenine aşağıdaki formu doldurarak abone olun. 

Bülten abonelerine her hafta uygulamalarını kolaylaştıracak ipuçları ile öneri ve geri bildirimlerini paylaşabilecekleri formlar göndereceğiz.

* gerekli
Çalıştığınız Okul Türü *
Çalıştığınız Sınıf Düzeyi *

Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin tarafıma sunulan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası Metnini okudum ve kabul ediyorum.

 

İstediğiniz zaman bültenlerin sonunda yer alan "abonelikten çık" yazısına tıklayarak tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.