Doğa ve Bilim 1. Sınıf Seti

Doğa ve Bilim 1. Sınıf Seti Nedir?

Çocuklar, yaşamın ilk yıllarından itibaren güçlü bir merak duygusu taşımaktadır. Bu merak duygusunun sürmesini sağlamak ve çocukların doğal gözlem yeteneklerini, bilimsel gözleme doğru dönüştürmek gerekmektedir. 

Doğa ve Bilim 1. Sınıf Seti’yle, çocuğun doğayı anlamasının yanında, kendini ve yapabileceklerini keşfetmesi, sorularına cevap bulabilecek yöntemleri geliştirmesi, insanın da doğanın bir parçası olduğunu fark etmesi amaçlanmıştır.

Doğa ve Bilim 1. Sınıf Seti, aynı zamanda çocuğun bilişsel, sosyal, duygusal ve kinestetik becerilerini desteklemektedir. 

 

Doğa ve Bilim 1. Sınıf Seti’ni Nasıl Edinebilirsiniz?

Doğa ve Bilim 1. Sınıf Seti’ni ücretsiz ve PDF olarak indirebileceğiniz bağlantıyı size e-posta ile gönderebilmemiz için aşağıdaki formu doldurun.

 Doğa ve Bilim 1. Sınıf Seti’nde, İlkokul Öğretmen Kılavuzu, çocuklar için Etkinlik Kitabı ve Doğa Gözlem Defteri yer almaktadır.

* gerekli

Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin tarafıma sunulan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası Metnini okudum ve kabul ediyorum.

Doğa ve Bilim Etkinlik Kitabında Neler Var?

Doğa ve Bilim Etkinlik Kitabı, ilkokul birinci sınıf düzeyindeki çocuklara yönelik sınıflarında, okul bahçelerinde, parklarda, kent ormanlarında vb. alanlarda kullanılabilecek etkinlikleri içermektedir. 

Kitapta, çocukların yaşadıkları çevreyi ve o oradaki tüm canlıları fark edecekleri, çevreleriyle olan bağlarını güçlendirecekleri ve merak ettiklerini araştırmaya yönelecekleri etkinlikler yer almaktadır.

Doğa ve Bilim Etkinlik Kitabı Ön İzlemesi

Öğretmen Kılavuz Kitabında Neler Var?

Öğretmen Kılavuzu, Etkinlik kitabıyla beraber öğretmenlerin okul içi ve okul dışı çalışmalarını kolaylaştırmak için hazırlanmıştır. Kılavuzda, etkinliklerin ders planları, derslerin amaçları, hangi becerileri içerdikleri, etkinliklerin süreci ve nasıl değerlendirileceğine dair açıklamalar bulunmaktadır.

Öğretmen Kılavuzu Kitabı Ön İzlemesi

Doğa Gözlem Defteri Nasıl Kullanılır?

Çocukların katılımını artırarak veri toplama ve kaydetme becerilerini geliştirmeye yönelik Doğa Gözlem Defteri hazırlanmıştır. Bu defterde, öğrencilerin bir bilim insanı gibi gözlemlerini düzenli kaydetmeleri ve verilerini organize etme becerisi kazanmalarını sağlayacak yapılandırılmış ve yapılandırılmamış alanlar bulunmaktadır. Bu defter etkinlik kitabıyla beraber ders içinde veya çocukların kendi başlarına serbest gözlem amacıyla ders dışında kullanılabilir.

Doğa Gözlem Defteri Ön İzlemesi